Grandiozinės automobilių vagystės (N-17)

Tu — profesionalus automobilių vagis ir vairuotojas. Dirbi skirtingoms mafijų grupuotėms, kartais net viena kitai priešiškoms. Vykdai mafukų nurodymus. Už tai gauni pinigų. Už pinigus gali pirkti ginklus. Už pinigus gali pirkti namus. Prie namų turi garažą, kuriame gali laikyti savo automobilius. Kai labai prisidirbi — tave gaudo policija. Kai persidažai automobilį, jie tavęs nebesuranda. Kartais tu vairuoji lengvąjį automobilį, kartais šiukšliavežį, kartais net lėktuvą. Kartais tu pavaldus, kartais dirbi tai, ko pats nori.

Atpažinai? Tai žaidimas Grand Theft Auto (GTA).

Pirmoji mano pažintis su GTA buvo pas draugelį Mindaugą. Dvimatės pirmos dalies mašinytės didelio įspūdžio nepadarė. Matomumas — iš viršaus. Valdymas sunkokas. Bet gi ir pats nebuvau įgudęs žaisti automobilinių žaidimų. Įdomu buvo tai, kad šiame žaidime veikėjas galėjo tiek vaikščioti ir šaudyti, tiek važinėti. Ko gero tai pirmasis žaidimas, apjungęs dvimates šaudykles su automobiliais. Kitas privalumas — žaidimo veiksmas netiesinis, t.y. pats/pati galėjai pasirinkti kurias misijas atlikti kokia tvarka.

Antroji GTA dalis patiko labiau. Nors matomumas vis dar buvo iš viršaus, žaidimo namams atvaizduoti panaudotas trimatis variklis. Ir patys miestai įgijo keliaaukštį pavidalą.

Kai išgirdau apie trimačio GTA3 išleidimą ant PlayStation 2, nelabai galėjau patikėti, kad tai įmanoma. Trimatis žaidimas, kuriame galima ir vaikščioti, ir važinėti mašinomis, vykdyti įvairias misijas, plėšti automobilius!!? Kaip visa tai gali pavežti namų kompas!? Kokio galingumo monstro reikia, kad galėtum žaisti GTA3?

Prieš porą metų gavau GTA3 ir jis mane pavergė. Didelis miestas. Didelis veiksmų pasirinkimas. Pirmo asmens valdymas. Laipiojimai stogais. Važinėjimai ir įvairiausiais automobiliais, ir metro, ir viršžeminiu traukiniu. Plaukiojimas kateriais. Įdomus ir netikėtas siužetas. Trys miestai skirtingose salose. Iš vieno miesto į kitą patenkama nuosekliai pamažėle vykdant misijas. Žaidimas tikrai vertas pagyrimo. Kai perėjau šią dalį, tikrai žinojau, jog bandysiu ir kitą — GTA Vice City.

Pastarasis sukurtas remiantis kažkokio žymaus amerikiečių serialo stiliumi. Pradėjus žaisti, miestas man pasirodė per ryškus — vos ne koks animacinis filmas. Per daug šviečiančių iškabų, per daug paplūdymiškai nusiteikusių praeivių. Žinoma, lyginau su trečiąja taip pamėgta dalimi. Pasirodo, toks ryškus tik tas mikrorajonas, kuriame prasideda žaidimas. Miestas susideda iš dviejų salų. Jame yra visko: prabangūs turčių kotedžai, vargingos meksikiečių lūšnelės, klubai, picerijos, kur duoda pavalgyt, parduotuvės (ne tik ginklų, kas buvo senesnėse dalyse), viešbučiai, oro uostas, laivų uostas, golfo aikštynas, kareivinės, dengta renginių scena, sąvartynas. Ko ten tik nėra! Transporto priemonių pasirinkimas žaidimo eigoje irgi vis didėja: jei pradžioje galima tik važinėti įvairiais automobiliais, motoroleriais ir motociklais, tai vėliau gauni galimybę valdyti ir katerį, ir malūnsparnį, ir lėktuvą.

Vice City jau pribaiginėju. Netrukus ant pisiuko pasirodys GTA San Andreas. Pažiūrėsim, kokius įspūdžius atsineš naujasis Rockstar kompanijos produktas.

Gausybės gerų šių žaidimų savybių nepaminėjau, nes tiesiog neturiu tam tiek laiko. Daug informacijos apie skirtingas GTA dalis galima prisigūglinti. Jei sudomino, ir tau jau sukakę bent 17 — ieškok ir bandyk! Man GTA žaidimų grupė bent kol kas lieka video žaidimų etalonu.

6 thoughts on “Grandiozinės automobilių vagystės (N-17)”

  1. zaidimas geras, ner jau toks ziaurius kaip kas sako.. ;]
    seip galetu buti geresnis random, nes vazinedamas su britva aplink matysi vien britvas bet nebus jokiu choperiu ar dzipu… ;]

  2. Tarp pirmo ir antro dar buvo pirmojo modas – GTA London. GTA3 mažai teko žaist, o VC tai tikrai unreal. Kelis kartus pereidinėjau bet taip viso ir neperėjau (tai atsirasdavo, tai dingdavo namie kompas galintis tokius žvėriškus žaidimus pavešt, o seivai visaip dingdavo). O SA laukiu nesulaukiu.

    VC sukurtas pagal serialą Miami Vice. Tarp kitko jį vėl rodo per TV3 šiokiadieniais prieš Kempiniuką :)

  3. Geriau jau kempiniuką žiūrėt ;)
    Maniškė reakcija į gta3 buvo panaši į tavąją, tiesa pirma dalis gta irgi baisiai patiko. Kaip lfx minėjo turėtų būt didesnis randomas. Patiko jog žaidime nėra didelių įkrovimo (loading) vietų, kas padaro žaidimą nesustabdantį. Tačiau man nepatiko per didelis arkados lygis. Mašinos galėtų truputį rimčiau valdytis, nors GTA:VC jau buvo visai nieko. Ir misijos su ginklais galėtų būt truputį arčiau realybės kai šaudai bosą su dviem kulkosvaidžio apkabom nenukauni. Žaidime užkliuvo AI, na, bet čia visų dabartinių žaidimų problema. Ir gyvybės greičiau sektų, nes VC nukritus nuo daugiaauksčio tu, viso labo, prarandi tik ~15 gyvybės taškų. Na, žaidimus reik žaist iš pradžių mėgaujantis, o tik poto kritiškai vertinant. Overall žaidimas tikrai vertas būt sužaitas kiekvieno geimerio.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *