Tik suaugusiems: blogam viskas atleistina — net ir gėris

Blogis ir gėris. Jin ir Jang. Moteriškas ir vyriškas pradas. Visa tai yra visatos dalis. Visa tai sudaro tiek harmoniją, tiek chaosą. Kas yra blogis? Blogis yra savanaudiškas gėris. Visi mes turime tiek gėrio, tiek blogio. Tiesiog dėl patogumo ar įvaizdžio renkamės atrodyti arba geri, arba blogi.

Vienas ispanų rašytojas yra pasakęs, kad mes esame panašūs į tuos, kurių nekenčiame, kur kas labiau, nei galvojame. Ir tai visiška tiesa. „Aš tikrai nesielgiu kaip ta kalė“ — pagalvojai apie savo priešą? Dabar gal ir ne, bet dar elgsies, jau elgeisi, arba elgtųmeisi, jei patektum į tokią padėtį, kokioje yra tavo nekenčiamasis… Arba galų gale elgiesi kitaip šunsnukiškai. Gyvenimas mus keičia. Mokomės iš to, ką vadiname klaidomis — t.y. kas duoda kitokius rezultatus, nei norėjom. O ko mes nekenčiam? Tiesiog tų, kas nesielgia taip, kaip iš jų tikiesi — kas nešoka pagal tavo dūdelę.

Po saule yra daug politikos. Gėriu yra priimta vadinti moralines normas, nusistovėjusias tradicijas. Deja jei pavartytume sentencijų ir aforizmų rinkinius, pastebėtume, kad kiekvienai gyvenimo situacijai, kiekvienai nuodėmei (pagal 10 Dievo įsakymų) galima rasti tiesą, apibūdinančią blogį kaip gėrį. Turi laiko? Gali paieškot. Vien jau advokato profesijos egzistavimas įrodo, kokia įvairialypė ir nepastovi gali būti tiesa. Kiekvienas pakreipia upę ta vaga, kuri jam patogesnė. Esmė lieka ta pati — tiek juoda, tiek balta yra šalia ir viena be kitos negali.

blogis — madingaBūti blogu yra madinga. Kaukolėta apranga, aksesuarai. Moralės normų laužymas. Maištas ir agresija filmuose, muzikoje, knygose, žaidimuose. Neiškentęs (nutaikęs progą geriečio įvaizdžiui pagerint) net mano nekenčiamas popiežius Benediktas XVI (tas gudročius niekad neprilygs gėriu spindėjusiam Jonui Pauliui II) pareiškė „savo nuomonę“, kad kompiuteriniai žaidimai ir visa multimedija turėtų neskleisti blogio ir negriauti moralinių šeimos vertybių.

Moralinės šeimos vertybės? Beveik visos panos, su kuriom tenka bendrauti yra iš nedarnių šeimų. Beveik visi pažįstami žmogeliukai, kurie kada turėjo antrą pusę, jau bent kartą išsiskyrė. Beveik visi, ką vadiname žvaigždėmis ir įžymybėmis, tuokėsi ir skyrėsi, ir vėl tuokėsi daugybę kartų, turėjo meilužių ar kitaip „nedorai“ gyveno. Galbūt tiesiog ateina metas hipiškam renesansui („kas su kuo nori“)… Ir mirčių pagausėjimui dėl lytinių ligų (nes kiekvienas Jin turi savo Jang)?

Pastebiu tendenciją, kad tokiam didmiestyje kaip Berlynas, savaitgaliais, kai partneris pernakt dirba sunkiai gautą darbą, madinga eiti linksmintis ir kabinti susižavėjimo objektus. Miestas milžiniškas, tad beveik neįtikėtina, kad būsi pastebėtas žmonių, kurie galėtų ką kompromituojančio pranešti tavo antrai pusei. Jei toks kabinimas baigiasi ne taip, kaip pasąmonėj norėjome, tuomet nuodėmingumą užglaistome fraze „Aš jaučiu ribas ir jų neperžengiu“.

Ypač atsiradus galimybei išvažiuot į svečią šalį, daugelis „laikinai“ palieka „mylimuosius“, prisiekę būti ištikimi iki kol vėl susitiks. Išvažiavusieji užsienyje, o likusieji savoj žemelėj pamato pasaulio margumą ir susitinka savo vienkartinį svajonių karalaitį, su kuriuo „nusideda“ prieš įžadus. „Mes gerieji. Ten tik mūsų klaidos!“ — teisinamės.

Prisimindami, kaip trečias brolis Jonas pasakose išvykdavo į Pasaulį laimės ieškoti, daugelis Trečiojo Pasaulio naivuolių patiki, kad į jų Tėvynę turtingi svetimšaliai atvyksta ieškoti meilės. Dažniausiai šie ieško pigaus sekso. Netgi turi savo tinklalapius pasikeisti naudingai informacijai. O kas nenori sekso?

Meilė. Skambus žodis ir aš tikiu jos egzistencija. Taip pat meile iš pirmo žvilgsnio. Bet ir kelyje į meilę būna blogio. Poravimasis neapsieina be pavydo. Net geriausias draugas tampa didžiausiu priešu, jei kandidatuoja į tavo susižavėjimo objektą. Pastebi kiekvieną konkurento trūkumą ir būtinai juos raportuoji žmogui, į kurio širdį (ir kitus organus) pretenduoji. Išniekini visas blogąsias konkurento savybes, tarytum tokiu būdu pats tapsi geresnis sužavėjusiojo akyse. Tarkim tau pavyko. O ilgalaikiuose santykiuose išsivystys nuosavybės jausmas, kai į partnerį pradėsi žiūrėt kaip į savaime suprantamą daiktą, iš kurio reikalausi, kad jis elgtųsi taip, kaip tu nori.

Aš blogas. Ryt vėl išauš saulėta diena, o po jos bus žvaigždėta naktis.

Apklausėlė. Kaip vertinate

 1. neįsipareigojančius tarpusavio santykius?
 2. keleto partnerių turėjimą vienu metu?

(susituokusieji gali prisidengti neįprastais nikais)

7 thoughts on “Tik suaugusiems: blogam viskas atleistina — net ir gėris”

 1. 1. Porą kartų bandžiau, tai baigės gana greitai. Aš pavydus! :) Bet jei abiems santykiautojams gerai, tai koks mano reikalas…
  2. Vėlgi, jeigu niekas dėl to nelieka nusiminęs, tai nematau tame kažko blogo iš principo. Matau tik tai, kas man pačiam nelabai aktualu.

 2. Is tikruju tu visiskai teisus. kas tik bloga – tas betarpiskai tampa mada. jei seniau buvo madingos santuokos, siais laikais ju yra zymiai maziau. zmones tampa racionalesni, praktiskesni, egoistiskesni. “Kam tie suvarzymai?” – pagalvoji. anyway as vistiek uz santuoka. tikrai nerealiai grazu paziuret i senuciuku pora, 2iese isejusiu pasivaikscioti, kurie visgi sugebejo istverti vienas kita tuos nelemtus 50 metu. ;)

  1. Viena karta sutikau mergiote, kuri pasake: “kai prasideda sexas – baigiasi meile”. uzdraustas vaisius visada gundo. tai laikina, nepastovu, malonu – del to kartais ir vilioja…

  2. Pries. Rimti tarpusavio santykiai turi buti gristi pasitikejimu.

 3. Kažkaip netikėtai užklydau čia ieškodamas poliamorijos. Nors ir senoki klausimai, bet atsakysiu vistiek:

  1. Nebandžiau, nežinau, bet šiaip nematau nieko blogo tame, jeigu abiems/visiems partneriams tai priimtina

  2. Kažkada kažkur skaičiau apie poliamoriją ir neįžvelgiau tame nieko blogo. Būdamas biški matematinės prigimties, neįžvelgiu visiškai jokio skirtumo tarp įprastų dviejų žmonių santykių ir bet kokio didesnio skaičiaus žmonių santykių. Viskas galų gale priklauso nuo pasitikėjimo ir tereikia, kad visi vienas kitu pasitikėtų. Tai sudėtingėja su kiekvienu papildomu partneriu (2 partneriai = dvipusis pasitikėjimas, 3 partneriai = šešiapusis pasitikėjimas, 5 partneriai = 20-pusis pasitikėjimas ir t.t.), tačiau vistiek įmanoma.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *