Švęsk sekmadienį: Varnas pragare

Krizės akistatoje visi jaučiamės kaip pragare. Pasimokinkime iš balos išlipt sausi. Perkelkime savo gyvenimo stresą į įtampą žaidime prieš naujos savaitės pradžią, naujus sprendimus ir naują optimizmo antplūdį. Šį savaitgalį siūlau žaidimą, kuriame pašautas varnas skraido pragaro požemiais, kol šiam pavyksta ištrūkti atgal į gyvenimą ir atkeršyti skriaudėjui. Tai – „Varnas pragare“.

Crow in hell

Žaidžiamumas tarytum kombinuoja kitus du gerus žaidimus: flash’inį NoName Game, kuriame reikia pervesti tašką per labirintą, nepriliečiant sienų, ir Ecco the Dolphin ant Segos, kuriame avataras, valdomas rodyklių mygtukais, turi inerciją ir pagreitį. Žaidime „Varnas pragare“ rodyklių klavišais reikia plasnot po labirintą, suskirstytą ekranais, rankiojant raktus, bet neprisiliečiant prie jokių kitų objektų. Nors žaidimo progresas išsaugojamas naršyklės sausainėlyje (cookie) kas porą ekranų, atrodo truputį kvaila, kad varnas negali nutūpt ant suoliuko, laiptų ar kitų nepavojingų objektų.

Praėjusios savaitės pragaras buvo tapybiškas. Šis – grafiškas, dvispalvis. Labai dailiai atidirbtos detalės, tik pats varnas iš veido man labiau kokį tai suopį primena. Jei ne nuolatinis kranksėjimas tragišką nuotaiką sukuriančiame muzikiniame fone, tai ir nepatikėčiau, kad juodvarniu plasnoju. Žaidimo erdvė yra apie 650 pikselių aukščio, todėl norint jį žaisti 1024×768 rezoliucijoj, tenka atjungti visas naršyklės juostas, pereiti į pilno ekrano režimą (spustelėjus [F11]) arba žaisti naujam lange.

Progresiniai žaidimai, kaip šis, dažniausiai pereiti vieną kartą, nepritraukia žaisti darkart, nebent žaidėjui būna pasiūlomi skirtingi siužeto ir lygių išsišakojimai arba žaidėjas motyvuojamas varžymusi su kitais žaidėjais. Žaidime „Varnas pragare“ iki lapkričio pabaigos buvo siūloma lenktyniaut, kas greičiau perskris visą žaidimą ir nugalėtojas turėjo gaut marškinėlius su žaidimo atributika (visai norėčiau tokių).

Žaidimas sunkokas. Aš perėjau vos vos toliau, nei kad to ekrano, kur iliustracijoj. Bet visgi smagu, kad bet kada galiu tęst toliau ir nereikia eit vis nuo pradžių. Siūlau pabandyt!

One thought on “Švęsk sekmadienį: Varnas pragare”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *