Švęsk sekmadienį: Bėk, Mikičip, bėk!

Taip greit dar turbūt neskuodžiau. Neškit, kojos, kiek galit, – tai gyvybės ir mirties klausimas! Kalbu ne apie karštinę, iš kurios grandinių neseniai išsivadavau, o apie šiais metais toliau tęsiamą internetinių žaidimų rubriką bei šio savaitgalio pikselinį priešistorinį Dino Run.

Taikūs dinozaurai

Kai vieną saulėtą dieną šviesiame ir žaismingame dinozaurų pasaulyje nukrenta meteoritas, visus ištinka panika ir apokalipsės baimė. Ir štai gyviai pasileidžia bėgti lėkti nuo nelaimės – bene išsigelbės.

Žaidžiamumas labai paprastas: gauni rodyklėmis valdyti vieną dinozaurą. Juo reikia prabėgt 7 skirtingus lygius ir patekti į saugią oazę uolos viduje. Visą laiką skuodžiama iš kairės į dešinę ir bet koks stabtelėjimas priartina mirties tikimybę. Dažnai dinozauras turi pasirinkimą bėgt žemės paviršiuje ar požemiais. Pakeliui dar suėdama visa flora ir fauna, kurie mažesni už jį patį. Maistas prideda greičio, šoklumo ar jėgos. Tam tikri kiekiai surinktų kiaušinių, kaulų ar mažesnių gyvių duoda DNR, kuriuos galima paskirti tolimesnių žaidimų įsibėgėjamumui, greičiui, jėgai ar šoklumui gerinti.

Perėjimas iš naujo naudingas dėl surenkamų kaulų, kuriuos vėliau iškeisti į vieną iš 21 papildomų lygių, darbastalio paveikslėlius, teminę mp3 muziką ir kitokius prizus. Yra realaus laiko lenktynių režimas maksimum keturiems žmonėms.. Khh-chm.. Dinozaurams. Visų perėjimų rezultatus gali registruot ir lygint su kitų žaidėjų pasiektais rezultatais.

Požemiuose

Žaidime labai profesionaliai valdoma įtampa. Viena iš priemonių kaip įprasta žaidimuose yra muzika ir garso efektai. Apokalipsei lipant ant kulnų, specialieji efektai užgožia foninę muziką. Kita čia panaudota priemonė įtampai kurti yra aplinkos ir objektų spalvos, kurios raudonėja ar tamsėja, priklausomai nuo pavojingumo. Trečia priemonė yra kameros drebėjimas pavojaus atveju. Dino Run yra said-skroleris, t.y. veikėjui bėgant į dešinę iš tikrųjų fonas slenkamas iš dešinės į kairę. Dinozaurui susivėlinus, visas vaizdas su visu slenkančiu fonu pradeda kratytis į šonus, tiek horizontaliai, tiek vertikaliai.

Pavojus lipa ant kulnų

Kūrėjai PixelJAM gyvena iš aukų (angl. donations), už kurias fanai gauna dar galimybę savo dinozaurui ant galvos užmaukšlint cilindrą ar kokią kitą kepurę.

Pilnai visų detalių neatskleidžiu, o žaidime pasistengta su jomis kaip reikiant. Na ir kas, kad grafika pikseliuota, užtat naktį po žaidimo sapnuojasi realistiškas Juros periodo parkas. Verta išmėgint savo pirštų miklumą. O pasibaigus šalčiams, kokiam stadione ar paupy bus galima ir kojas pamiklint. Bėk, Mikičip, bėk!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *