Švęsk sekmadienį: nuotykiai tamsoje

Neverending Light – ko gero mano pirmas kada nors žaistas tokios aukštos kokybės Flash’inis nuotykių žaidimas. Trumpas, bet vertas grieko(1). Tamsiuose požemiuose vyksta ekskursija. Netikėtai ekskursantus užpuola monstrai.

Neverending Light

Man be galo patinka, kaip manipuliuojama žaidėjo emocijomis. Pagrindinis veikėjas pradžioj yra bendruomenės dalis draugiškoj aplinkoj, kuri sukuriama komiškais dialogais su intymumo prieskoniu (žaidimą įgarsino 4 profesionalūs balso aktoriai). Staiga, veikėjas lieka vienas nepažįstamoje aplinkoje, kur iš pakampių lenda monstrai. Prieblanda, ribotu matomumu ir jaustukais perteikiama baimė, panika ir bejėgiškumas. Nuotaika stiprinama gyva animacija ir paslaptinga muzika su tragiškumo atspalviu. Kiek vėliau gelbėjant draugę, girdimomis dejonėmis kuriamas gailestis, rūpestingumas ir ryžtas. Siužetas gerai atidirbtas, intensyvumo valdymas subalansuotas.

Žaidimo erdvė matoma iš viršaus. Avataro judėjimas valdomas rodyklių arba AWSD klavišais. Atsisukama, nukreipus pelės žymeklį. Vaikščiojant požemiais galima rinkti šviesulius, už kuriuos perėjus žaidimą gali atidengti personažų biografijas bei žaidime nepanaudotą sceną. Išvaikščiojęs visus pakampius, iš 49 šviesulių radau 44, kas ko gero reikštų, kad turėtų būti kažkokia slaptavietė. Be visa ko, man labai patinka meniu funkcija “Be Awesome!” (angl. „Būk stulbinantis!“)

Minusų irgi yra. Siužetas linijinis ir visiškai neišnaudojamos tinklo galimybės, todėl vieną kartą perėjus, nesinorės žaisti darkart.

Neverending Light yra pirmoji trilogijos dalis. Lauksiu kitų.


(1) Kas tas griekas? :D

2 thoughts on “Švęsk sekmadienį: nuotykiai tamsoje”

  1. O ką daryt kai puola tie vabalai? Bėgt?

    Dėl švieselių, 48 radau, jokių slėptuvių o dar viena matėsi tokioj lyg ir salelėj į kurią turbūt galima prieit iš kito galo. Bet nepriėjau, nes užpuolė tie padarai, tingėjau toliau žaist.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *